Umelý kameň Zodiaq®

Výrobcom umelého kameňa Zodiaq® je americká nadnárodná spoločnosť DuPont™ – najväčší výrobca umelého kameňa na svete. Firma DuPont™ v 70-tych rokoch 20. storočia úspešne vstúpila na trh s umelým kameňom Corian.

V roku 1999 po náročnej práci a kooperácii so zhruba tisíckou svetových architektov uvádza na trh 2. umelý kameň s názvom Zodiaq® - produkt spájajúci v sebe náročné požiadavky dizajnu, tvrdosti a odolnosti voči teplu.

Zloženie

Zodiaq® v sebe nesie výnimočne veľa prírody. Jeho majoritnou zložkou je kremík. Ten tvorí 93% obsahu. Zvyšných 7% sú pigmenty a polymery. Kremík je základnou zložkou žuly a podľa miery jeho obsahu v konglomerátoch sa určuje kvalita umelého kameňa. Žiaden umelý kameň na slovenskom trhu nemá taký vysoký garantovaný podiel kremíka ako práve Zodiaq. Je potrebné uviesť, že maximálny rozmer platne je 306x140 cm.

Tvrdosť

Zodiaq® je momentálne najtvrdší umelý kameň na slovenskom trhu. V Mohsovej škále tvrdosti má číslo 7, pričom najvyššie číslo 10 má diamant.

Odolnosť voči poškriabaniu

Pri bežnom používaní kameňa ako pracovnej kuchynskej dosky je Zodiaq® prakticky nepoškriabateľný (nevzťahuje sa na mechanické poškodenie).

Odolnosť voči teplotám

Aktuálne najvyššia zo všetkých umelých kameňov na slovenskom trhu (používa sa aj na obklady krbov).

Dizajn

Zodiaq® je kameň, na ktorého vzhľade pracovalo cca tisíc svetových architektov.

Lesk

Zodiaq® má vysoký a trváci lesk.             

Životnosť

Bez mechanického zásahu neobmedzená. 

 


Vzorkovník:

alabaste1 alphabrown1 argil brown1 barley1 clay_brown1 CloudWhite1 cocrete grey1 cygnus pearl1 espresso brown1 Galaxy_Black1 gravel grey1 chalkwhite1 charcoal black1 indus red1 mahogany brown midnight_black1 Papyrus1 riviera beige1 sand beige1 slategrey1 silver grey1 snow white1 space black1 tornadoblue1 velabrown1 vortex_black1

 


 

 ukážky prác:

alabaster alphabrown argil brown barley claybrown CloudWhite cocrete grey cygnus pearl espresso brown Galaxy Black gravel grey chalkwhite charcoalblack indus red mahoganybrown1 midnight black papyrus riviera beige sand beige siver grey slategrey snow white space black tornadoblue vela brown vortex black