dyhované

Bytoví architekti a dizajnéri hovoria o veku materiálu, stojacom niekde medzi tradíciou a inováciami, to nám ponúka veľmi zaujímavé možnosti. Ako výrazný prvok v dizajne, aj po jej opracovaní, dyha zachováva svoju prírodnú krásu a vizuálnu dynamiku. Dyha je teda číslo jedna v tvorbe originálnych interiérov, či už vo verejnej alebo domácej sfére. Tento jedinečný drevený povrch prináša prírodu do nášho životného prostredia, kancelárie, interiérov domov atď. Dyha je absolútnou zárukou pre pohodlné bývanie a príjemnú atmosféru.

Dyha je drevo v jeho najatraktívnejšej podobe. Odborníci v drevospracujúcom priemysle považujú dyhu za najviac ušľachtilý drevený produkt. V každej dyhe je cítiť, že ju stvorila príroda. Drevo je prirodzene sa pestujúca surovina. Každý druh dreva má svoje vlastné charakteristiky a je výrazný svojimi ozdobnými prvkami. Každý druh dreva rozpráva svoj vlastný príbeh. Značenie a štruktúra sú jedinečné pre každú jednotlivú dyhu, ktorá má svoj vlastný zreteľný charakter. Či už vizuálne alebo na dotyk, dyha je fascinujúci povrch a dáva dostatočný priestor pre kreatívne nápady.

Dyhy sú tiež ekologicky pozoruhodné: je to najefektívnejšie využitie dreva, využívajúce najvyššiu hodnotu z tejto prírodnej suroviny. A to bol princíp, ktorý bol použitý v pôvodnej výrobe dýh. Historicky, Egypťania používali techniku dyhovania pred 5000 rokmi. V Egypte v tej dobe, boli vzácne dreviny zriedkavé a preto veľmi vyhľadávané. Egypťania boli nútení pracovať tak striedmo, ako to bolo možné. Rezali drevo na jemné plátky a upevňovali ho na menej atraktívne drevené povrchy s využitím lepidla a kvalitných drevených kolíkov. Dyhovaný nábytok umiestnený ako pohrebné predmety pre Tutanchamóna bol objavený v roku 1922 a svedčí o obrovskom význame tejto techniky.

Dyha sa objavuje v Európe v 14. storočí. Avšak výroba dyhy bola tak zložitá, že výsledný nábytok si mohli dovoliť len bohatý. Rozmach dyhy nastal až v 19. storočí, kedy začala priemyselná výroba dyhy, takže bola k dispozícii pre široké masy. Triumf materiálu bolo preto spečatený a jeho popularita pokračovala neporušená: ako dôležitý dizajnový prvok pre interiéry od podláh, stropov a stien, alebo ako povrch na dvere. Dôkazom je aj široké použitie v nábytkárskom priemysle. Napriek masovej výrobe, dyha nestratila z originality a prirodzenej elegancie. Ako exkluzívny materiál je dyha stále na vrchole: fantázie a luxusné nároky môžu byť splnené vzhľadom na rôznorodosť v spracovateľskom priemysle a typov dreva.

 


niekoľko typov frézovania:

bormio costa dvierka-01 dvierka-02 dvierka-03 dvierka-04 dvierka-05 dvierka-06_1 dvierka-07 dvierka-08 dvierka-09 gardena ladis latina liwinio torino verona

 

 


niekoľko druhov dýh:

59zebrano tmavé amazaque apune bambus carmel priečny bambus natural priečny čerešňa natural drevo santalove dub  pieskovaný gold dub alpi dub bieleny dub čierny flader dub čierny dub grafit dub ital dub natural scot SP22-40 dub natural scot SP22-62 dub pieskovaný tabak dub ps dub sr dub eben grafitový eben ital eben milano eben natural eben ps eben_makassar frake jabloň indická jaseň kanadsky jatoba natural jatoba pieskovaná gold kamelia klon f3 lauro pretto limba čokolada mahon pa makassar čierno-biely oliva-cordoba orech f1 orech natural orech pieskovaný gold orech satenovy orech orech_boliwijsky orzech_satynovy_dymovy palisander f4 palisander ital palisander rio palisander santos pasiak svetlý pasial multi resewood rose teak venge svetlé wenge brown wenge ital wenge natural wenge tmavé zebrano natural zebrano svetlý pásik zebrano tmavé pásik zebrano tmavé zebrano am ceresna pruh. americka ceresna americky orech anegre ayous barma teak bieleny dub classic bieleny dub bolivijsky orech borovica brazílsky eben breza buk burl orech canaletto orech pruh canaletto orech ceresna cierny orech dub classic dub dymovy dub grafit dub kakao dub mlieko dub moro dub rovny dub rustikal dub sedy1 dub sedy2 dub udeny dub vanok dub zily dub dub3 eben ammar eben black in w eben zily eben gabon eben indicky palisander javor macassar ebony macassar madagaskar rosewood mahagon maple orech classic orech palisander santos palisander popol teak rigatto teak tmavy orech vlassky orech wenge drobne wenge moro wenge pruhovane wenge zily wenge1 yoruba zebrano bianco zebrano clasic zebrano