Masívne pracovné dosky

Prirodzene teplý povrch a originálna kresba dreva dodá Vášmu interiéru príjemný pocit pohody. Vďaka vhodným technologickým úpravám dosahuje materiál vyššiu odolnosť voči mechanickému poškodeniu a pôsobeniu vody. V kuchyniach a kúpelniach je oblúbeným materiálom pri výrobe pracovných dosiek. Všetky typy drevených dosiek sú ošetrené ekologickým olejom obohateným o zložky nanostriebra, ktoré dlhodobo zamedzujú pôsobeniu baktérií a vzniku plesní. Vhodná povrchová úprava materiálu zaručuje hygienickosť a ľahkú údržbu. V prípade potreby je povrch pracovnej dosky obnoviteľný. Vybrané tmavé vzory drevín sú tepelne upravované termizáciou.

Povrchové úpravy masívnych dosiek

  • Natural – len olejovaním
  • Termizovaná – úprava zvýšenou teplotou a olejovaním
  • Dymená – hĺbková úprava amoniakom a olejovaním
  • Rustik - úprava len olejovaním

Vlastnosti termizovaného dreva

Masívne drevo dostáva tmavý, hnedý nádych v celom priereze, čím evokuje druh exotických drevín. Vo väčšine prípadov dochádza k zvýrazneniu kresby dreva, k redukcií vnútorného pnutia v dreve a tým sa podstatne zvyšuje tvarová a rozmerová stabilita, obmedzuje sa potenciál pre krútenie a praskanie. Podstatne vyššia odolnosť voči vode, obmedzuje efekt napúčania a zosychania, ako aj ďalšie bežné deformácie dreva. Masívne drevo sa stáva tvrdším, odolnejším voči oderu - zásadne sa zvyšuje jeho životnosť V porovnaní s neupraveným drevom, je podstatne ľahšie. Masívne drevo si zachováva prirodzenú teplosť.

Rustikálne drevo

Špeciálny výber z dreviny, pri ktorom vzniká prirodzený charakter povrchu dreva, ktorý zahŕňa hrče, zrkadielka, zábehy beľového jadra a oká, ktoré sa tmelia.

 

dubova doska